Üye Girişi

Bir hesabınız mı var Giriş Yap

Bir hesabınız mı var Giriş Yap

Kişisel verileriniz, Kvkk Metni kapsamında işlenmektedir. “Kayıt Ol” butonuna basarak Üyelik Sözleşmesi’ni okuduğunuzu ve kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

KARADENİZ

 • KARADENİZ
 • KARADENİZ
 • KARADENİZ
 • KARADENİZ

 • 4 GECE OTEL KONAKLAMASI
 • 1 YAYLA KONAKLAMASI
 • BATUM GECE TURU

Gecesi de gündüzü de birbirinden güzel bu şehirde ilk olarak dünyanın en büyük mumya müzesi olan Amasya Arkeoloji müzesini ziyaret ediyoruz. Arkeoloji, etnografya, fosil ve mumyalar bölümlerini gezdikten sonra Amasya’da şehzadelik yapmış ve Osmanlı’ya padişah olmuş Sultanlarımızdan, Sultan İkinci Beyazid Külliyesini ziyaret ediyoruz. Külliye içerisinde paratoner olarak kullanılmış çınar ağaçlarını, o dönemde payitaht İstanbul’u merak eden, ama gidemeyen Amasyalılar için İstanbul siluetinin çizildiği tarihi şadırvanı, kapı girişlerindeki denge sütunlarını ve camiinin içini gördükten sonra Yeşilırmak kıyısına iniyoruz. Yeşilırmak, Sivas’tan doğarak Samsun’un Çarşamba ilçesinde denize dökülene kadar geçtiği tüm bölgelere hayat verir. Amasya, Yeşilırmak’ın iki yakasına yerleşmiş bir şehirdir. Amasya; Osmanlı döneminden kalma 18. ve 19. Yy konaklarının, Yeşilırmak boyunca sıra sıra inci tanesi gibi dizilip yalı olarak adlandırıldığını, İran kökenli Pontus krallarının mezarlarının Harşena Dağı’na oyularak tapınak görüntüsü aldığını, Ferhat ve Şirin efsanesiyle hafızalara neden unutulmaz bir biçimde kazındığını ve Şehzadeler parkındaki Padişah büstleriyle tarihsel bağını koparmadığını göreceğimiz bir görsel şölenle sizleri kendisine hayran bırakacaktır. Şehzadeler parkında yapacağımız yürüyüş sonrasında Roma dönemi kemerleri üzerine oturtulmuş Alçak Köprüden geçerek Hazeranlar Konağını da görebileceğimiz bu gezimizde Osmanlı dönemi yaşantısını daha iyi anlayabileceğiz.Amasya turumuzun ardından rotamızı Taşova Niksar Reşadiye üzerinden Perşembe Yaylasına çeviriyoruz.Aybastı Nahiyesinde bulunan Perşembe yaylasının muhteşem doğasında mola veriyoruz.Sonrasında rehberimizin belirleyeceği saatte toplanıp Fatsadaki otelimize gidiyoruz.Akşam Yemeği Otelimizde .

Diğer Detaylar:

Kahvaltı: Tur ücretine dahil olarak otelde açık büfe veya set menü olarak sunuluyor.

Öğle yemeği: Bölge restoranlarında serbest menü fiyatları geçerlidir.

Akşam yemeği: Tur ücretine dâhil olarak açık büfe veya set menü şeklinde otelde alınıyor.

Sabah otelde aldığımız kahvaltı sonrasında ilk gezi durağımız, adına şarkılar yazılmış olan Ordu Boztepe oluyor. Deniz seviyesinden 530 mt yükseklikteki Boztepe’nin büyüleyici manzarası eşiğinde fotoğraf çekebilmek için vereceğimiz serbest zamanın ardından fındık alışverişi yapabileceğimiz ve üst kalite fındık alabileceğimiz bir kısa mola veriyoruz.  Ardından Giresun- Keşap-Espiye-Tirebolu-Vakfıkebir istikametinden köftesiyle ün salmış Akçaabat’a ulaşıyoruz. Akçaabat köftesinden oluşan öğle yemeğimizi aldıktan sonra Trabzon Ayasofyası’na hareket ediyoruz. Komnenos Krallığı döneminde İstanbul’daki Ayasofya’ya ithafen yapılan bu mimari harikası yapıyı ve fresklerini tanıdıktan sonra bölgenin en büyük gümüş atölyesine gidiyoruz. Burada Gümüş, Telkâri, Trabzon hasır bileziği ve ülkemizde sadece Trabzon’da üç aile tarafından yapılan, Kazaz Türkleri tarafından bölgeye kazandırılan ve bayanlar için hayranlık uyandıran işçiliğiyle Kazaziye sanatının inceliklerini öğreniyoruz. Alışveriş molamızın ardından Fatih Sultan Mehmet’in eşi Gülbahar Hatun Camii ve Zağnos Deresi yanından Trabzon kalesini de panoramik olarak görerek Soğuksu Tepesi’ndeki Art Neuve (Yeni Sanat) tarzında Konstantin Kabayanidis’in yaptırmış olduğu ve Trabzon halkının Ata’ya armağanı olan Atatürk Köşkü’nü görüyoruz. Sonrasında Karadeniz’i tam anlamıyla yaşamak için Yaylada bulunan otelimize geçiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Diğer Detaylar:

Kahvaltı: Tur ücretine dahil olarak otelde açık büfe veya set menü olarak sunuluyor.

Öğle yemeği: Bölge restoranlarında serbest menü fiyatları geçerlidir.

Akşam yemeği: Tur ücretine dâhil olarak açık büfe veya set menü şeklinde otelde alınıyor.

Sabah Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Trabzon ilinin Maçka ilçesindeki Altındere vadisi sınırları içerisinde yer alan Meryem Ana Deresi'nin (Antik Yunanca adı: Panagia) batı yamaçlarında yer alan, Kara (Antik Yunanca adı: Mela) tepesinin üzerinde ve deniz seviyesinden 1.150 m yükseklikte konumlanmış Rum Ortodoks manastır ve kilisesi SÜMELA Manastırını ziyaret ediyoruz.Sonrasında el işçiliklerinin bölgedeki en meşhur ilçesi olan Sürmene’ye ulaşıyoruz.  Karadeniz yaylaları ve ormanlarında üretilen kestane/çiçek balı, yöresel mıhlamalık peynir, tereyağı, mısır unu gibi ürünleri de alabileceğimiz serbest zamanımızın ardından binlerce yıllık el sanatı kültürünün evrensel boyuta ulaştığı Sürmene bıçaklarının hangi aşamalardan geçtiğini öğrenmek ve Sürmene bıçağı alma imkânı bulacağımız bir satış noktasına uğruyoruz. Alışveriş molamızın ardından Karadeniz denildiğinde akla ilk gelen ürün olan ve istatistiksel olarak ülkemizde en çok tüketilen ürünlerin başında gelen çay bitkisini görmek ve sofralarımıza ulaşana kadar hangi aşamalardan geçtiğini öğrenebileceğimiz çay fabrikası ziyaretimizi gerçekleştiriyoruz. İkram edilen çaylar eşliğinde yapılacak sunumda çay hakkında bilmediğimiz birçok şeyi yerinde öğrenme fırsatı bularak ulusal marketlerde bulunması çok zor olan Mayıs Çayını alabilme imkânımız oluyor.  Çay fabrikası gezimiz sonrasında çay toplama makasını alıp çay bahçesinin içine girerek hem çay topluyoruz hem de hatıra fotoğraflarımızı çekiniyoruz. Ardından otobüsümüze binerek Çaykara’ya geliyor ve buradan Uzungöl’e çıkıyoruz. Deniz seviyesinden 1090 m yükseklikte bulunan Uzungöl, dik yamaçları ve muhteşem orman örtüsü ile Alplerin güzelliğini geride bırakmaktadır. Vadinin ortasında bulunan ve yamaçlardan düşen kayaların Haldizen Deresi’nin önünü kapatmasıyla oluşmuş göl, “Uzungöl” olarak bilinir ve çevreye aynı ad verilmiştir. Özellikle yakınındaki “Şerah” Köyünün yöreye uygun tarzda yapılmış eski ahşap evler, doğanın güzelliğini tamamlar özelliktedir. Karadeniz’in en meşhur gölü olan Uzungöl çevresinde yapacağımız gezimiz sonrasında rotamızı Of-İyidere-Rize-Çayeli –Pazar istikametinden Hopa’ya çeviriyoruz akşam saatlerinde otelimizde oluyor dinleniyor ve extra Batum Gece turu isteyen misafirlerimiz ile yola çıkıyor batumu büyüleyen akşamında dolaşıyor tekrar otelimize dönerek dinleniyoruz.

Kahvaltı: Tur ücretine dahil olarak otelde açık büfe veya set menü olarak sunuluyor.

Öğle yemeği: Bölge restoranlarında serbest menü fiyatları geçerlidir.

Akşam yemeği: Tur ücretine dâhil olarak açık büfe veya set menü şeklinde otelde alınıyor.

Sabah otelde aldığımız kahvaltının ardından  dileyen misafirlerimizle Borçka-Karagöl turu için Artvin’in  Borçka ilçesine ulaşıyoruz.  (ekstra) Borçka’da bir küçük mola verdikten sonra Çoruh nehri havzasına ulaşıyoruz. Yöre halkı tarafından Deli Çoruh olarak anılan ve üzerinde çok önemli barajlar inşa edilen Çoruh nehrinin kıyısını boyuunca kısa bir yolculuk yaparak yönümüzü Karagöl’e çeviriyoruz. Karagöl özel koruma altına alınmış ve muhteşem manzarasıyla sizleri büyüsü altına alacak çok önemli bir habitat alanıdır. Karagöl etrafında yürüyüşümüzü gerçekleştirip ormanlar içerisinde dev boyutlara ulaşan eğreti otlarını da görerek Karagölden ayrılıyoruz..Öğle yemeği ve aktiviteler için Fırtına deresine geçiyoruz.Öğle yemeği sonrasında ;

Ekstra Geziler

(1.Seçenek) ZİLKALE VE PALOVİT ŞELALESİ GEZİSİ (EKSTRA): Çamlıhemşin’de bizleri bekleyen minibüslerimize binip Çat Vadisi boyunca devam ediyor ve Şenyuva (ÇİNÇİVA) Taş Köprüde fotoğraf molası veriyoruz. Çinçiva Köyünün harika manzarasında fotoğraflarımızı çekerken rehberlerimiz Karadeniz Dağ mimarisi ile ilgili bilgileriyle yaşam şartlarını daha iyi hissedebilmenizi sağlayacaktır. Fotoğraf molamızın ardından Zil Kale’ye ulaşıyoruz. Ticaret güvenliği açısından çok önemli bir konumda bulunan deniz seviyesinden 750, çat deresinden ise 100 metre yukarıya kurulmuş bu Kartal Yuvası’nı andıran kaleyi gezip Kaçkarların eşsiz güzelliği ve bol oksijeni içerisinde büyülü bir dünyayı yaşamak için Palovit Şelalesine geçeceğiz. Bu unutulmaz anların ardından programımızı tamamlayarak otobüslerimize geri dönüyoruz.

(2.Seçenek) FIRTINA DERESİNDE RAFTİNG( EKSTRA): Rafting aktivitemiz öncelikle rafting eğitmenleri tarafından verilen kürek tutuşu, komut bilgileri ve güvenlik konusundaki eğitimle başlar. 4 – 7 km’lik (Suyun durumuna göre) parkurumuz boyunca Fırtına Deresi’nin coşkun dalgalarında benzersiz rafting heyecanını yaşayacaksınız. Parkurumuz Fırtına Deresi’nde dolu geçecek ve unutamayacağınız bir etkinlik olarak hafızalarınızdaki yerini alacaktır.

Çamlıhemşin’den hareketle Hala Köyünden adını alan Hala Deresi boyunca ilerleyerek Ayder Yaylasına ulaşıyoruz. Yaylaların sultanı olarak adlandırılan ve kaplıcalarıyla ünlü Ayder Yaylasını gezip bol bol fotoğraf çekebileceğimiz, bölge insanıyla doğrudan diyalog kurabileceğimiz, serbest zamanımızın ardından programımızı sonlandırıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Diğer Detaylar:
Kahvaltı: Tur ücretine dahil olarak otelde açık büfe veya set menü olarak sunuluyor.
Öğle yemeği: Bölge restoranlarında serbest menü fiyatları geçerlidir.
Akşam yemeği: Tur ücretine dâhil olarak açık büfe veya set menü şeklinde otelde alınıyor.

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından rotamızı kısa molalar eşliğinde Samsuna çeviriyoruz. Programımıza yol üzerinde bulunan  Kuzalan  Tabiat Parkı ve Mavi Göl, Türkiye'de, Giresun ilinin Dereli ilçesinde yer alan bir tabiat parkıdır. Giresun'a 45 km, Dereli 'ye  13 km mesafededir. 482 hektar alana sahiptir. Aksu-Göksu çaylarının birleştiği yerden batıya doğru uzanan Göksu Deresi Karadeniz bölgesinin tek sodalı deresidir. Nefis doğası havası gölü şelalesi ile bizleri büyüleyen ortamını gezerek serbest zamanımızı değerlendiriyoruz. Fotoğraflarımızı çekerek rotamızı samsuna çeviriyor. Otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği Otelimizde .

Diğer Detaylar:
Kahvaltı: Tur ücretine dahil olarak otelde açık büfe veya set menü olarak sunuluyor.
Öğle yemeği: Bölge restoranlarında serbest menü fiyatları geçerlidir.
Akşam yemeği: Tur ücretine dâhil olarak açık büfe veya set menü şeklinde otelde alınıyor.

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından Samsunu gezmeye başlıyoruz. Samsun’daki ilk durağımız milli mücadelemizin en önemli seyahati olan, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve 18 silah arkadaşını 19 Mayıs 1919 tarihinde Samsun’a ulaştıran Bandırma Vapuru oluyor. Bandırma vapuru ve ilk adım anıtını gördükten sonra Doğu park içerisinden hareketle Samsun merkezde bulunan ve Eski Tütün İskelesinin bulunduğu yerde Atatürk henüz hayattayken yapılmış ve yapıldığı dönemde kendi sınıfında denge bakımından ikinci sırada olan Samsun’un sembolü Onur Anıtını görüyor ve grup fotoğrafı çektiriyoruz. Sonrasında Tütün iskelesine gidiyoruz. İstiklal müzesini de gezdikten sonra Amazon köyü, Amisos tepesini geziyoruz.Sonrasında toplanıp dönüş yoluna geçiyoruz. Gecenin ilerleyen saatlerinde Ankara ,İzmir üzerinden Aydında oluyor bir başka GÜLCETUR organizasyonunda buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • 4 Gece Otel ve 1 Gece Yayla Konaklaması
 • 5 Sabah Kahvaltısı ve 5 Akşam Yemeği
 • Lüks Otobüs ile Ulaşım ve Çevre Gezileri(Minibüs gerektirmeyen yerlerdeki ulaşım)
 • Profesyonel Rehberlik Hizmeti
 • Seyahat Sigorta Paketi
 • Otobüs İçi İkramlar 
 • Yöresel Eğlenceler
 • Gülcetur Refakati ve Güvencesi

 

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Müze, Milli Park, Ören yeri ve Teleferik Ücretleri
 • Öğle Yemekleri
 • İlk gün sabah kahvaltısı ve Son gün akşam yemeği
 • Yurtdışı çıkış harcı (Batum’a geçecek misafirler için)
 • Batum’a Geçiş
 • Otobüsün çıkamadığı yerlerdeki minibüs ücretleri

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
AYDIN İZMİR ANKARA
Tur Hareket Tarihleri:

Tur Fiyatları

1.Ek Bilgiler

NOT:BATUM TURU İÇİN 18 YAŞINDAN KÜÇÜK ÇOCUKLAR ANNE YA DA BABA İLE YALNIZ GİDECEKSE NOTERDEN MUVAFAKATNAME ÇIKARMALIDIR.

YENİ KİMLİK KARTI İLE BATUM’A GEÇİŞ YAPILMAKTADIR.

2.İptal Şartları

72 saate kadar koşulsuz iptal hakkı

3.Vize Bilgileri

Bu Tur için Vize gerekmemektedir.

KARADENİZ HAKKINDAKİ GÖRÜŞLERİNİZ

Bu tur için toplam puanınız

Tur ne kadar eğlenceliydi?

Rehberler ne kadar ilgiliydi?

Oteller / yemekler nasıldı?

Tur güzergahı nasıldı?


Tur Bilgileri

 • BÖLGENİN EN SEÇKİN OTELLERİ
 • Amasya,Perşembe Yaylası ,Samsun, Ünye, Fatsa, Akçaabat, Sümela Manastırı, Trabzon Atatürk Köşkü,Sürmene, Rize, Fırtına Deresi, Ayder Yaylası, Gelintülü Şelalesi Çamlıhemşin, Şenyuva Köprüsü ve Köyü, Konaklar Köyü, Zilkale, Palovit Şelalesi, Zipline, Arhavi, Hopa, Batum, Borçka, Karagöl, Çay Fabrikası, Giresun, Ordu
 • AYDIN İZMİR ANKARA
 • 0 256 911 06 96 0530 697 23 96

Benzer Turlar

Tur Programını Mail İle Gönder


© 2022 Tüm Hakları Saklıdır. Acente2